6. nädala teema: IT, riskid ja ergonoomika

Kirjeldada kaht tarkvaralahendust, mida pead tarkvara ergonoomika positiivseks ja negatiivseks näiteks.

likePositiivne näide: E-hääletuse rakendus ehk valijarakendus [Link]

Mina tooksin positiivse näitena välja alles üsna päevakajalise teemaga seotud rakenduse ehk valimiste rakenduse. Seda oli väga mugav kasutada ning kokku see tegevus võttis alla 5 min aega (no muidugi juhul kui kandidaadi valik oli tehtud :)). Disaini poolest oli kõik  väga “puhas” ning kõik vajalik oli olemas ning ebavajalikku polnud. Mina ei oskaks seda enam kuidagi lihtsamaks teha.

valimised

Lisaks on seda mugav kasutada ka liikumispuudega inimestel, kes ei pea selleks valimiskontorisse kohale minema. Vaegnägijatel siiski selle rakendusega  kõige mugavam kasutajakogemus polnud. Kuid loodame,  et IT ekspert Artur Räppi lisavidin neile leiab järgmistel aastatel ka laiemat kasutust. [Link]

dislikeNegatiivne näide: Autocorrect

“Usability Hall of Shame – AutoCorrect”

Autocorrect pole küll eraldi tarkvara, aga ta on osa paljude operatsioonisüsteemide teksti sisestus/edastus programmidest (nt Skype, erinevad SMS rakendused jne). Iseenesest tundub autocorrect üsna tänuväärne lisafunktsioon aga tihti peale on sellest rohkem jama kui kasu. Kiiruga kirjutades tuleb tihti peale väga totakaid vigu sisse. Erinevatest juhtumitest saab palju anekdoote rääkida :). Ning erivajadustega inimsete puhul see funktsionaalsus selle kujul kindlasti ergonoomikat ei väljenda.

sms1sms2

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s